Hlavní obsah
Příslušník syrské armády Foto: Reuters

Syrská armáda dobyla další strategické město

Syrská armáda z rukou povstalců znovu dobyla strategické město Šajch Maskín v jižním governorátu Dará. Zajistila si tím zásobovací trasu z Damašku na jižní hranici. Informovala o tom v pondělí večer opoziční Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Příslušník syrské armády Foto: Reuters
Syrská armáda dobyla další strategické město

Město, které leží na spojnici Damašku a provinční metropole Dará, bylo dobyto po těžkých bojích, uvedli aktivisté SOHR podle agentury Reuters. Boje se podle nich nyní soustředí v okolí města.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Na konci prosince syrská vládní vojska za podpory spojeneckých milic zahájila ofenzívu na syrskou část Golanských výšin. Jde o součást větší operace, během níž chce režim prezidenta Bašára Asada znovu získat kontrolu nad jižní částí země. Těsně před ofenzívou vládní vojska dobyla strategickou základnu u Šajch Maskínu a později podle některých zdrojů ovládla i značnou část města samotného.

Na konci minulého týdne syrská armáda dobyla z rukou protivládních povstalců město Rabíja, jejich poslední baštu v přímořské provincii Latákíja. Ofenzívu podpořilo ruské letectvo a ruští důstojníci se částečně podíleli i na pozemní operaci.[celá zpráva]

Syrská ofenzíva pokračuje krátce před plánovanými rozhovory v Ženevě mezi zástupci syrské vlády a opozice. Jednání měla začít už v pondělí, kvůli rozporům mezi oběma stranami se ale odložila.
V Sýrii zuří občanská válka od jara 2011. Bylo v ní zabito více než čtvrt miliónu lidí.

Související témata:

Syrský prezident Bašár Asad

Foto: SANA/Handout, Reuters

Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků