Hlavní obsah
Efraim Halevy Foto: Profimedia.cz

Spravedlnost neexistuje, porušoval jsem zákon, přiznal bývalý šéf Mossadu

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad Efraim Halevy přiznal, že byl při své práci nucen porušovat zákon. V rozhovoru s židovskými vysokoškolskými studenty v Londýně také poznamenal, že nevěří v absolutní spravedlnost. Halevy přitom studoval práva a údajně absolvoval s vyznamenáním.

Efraim Halevy Foto: Profimedia.cz
Spravedlnost neexistuje, porušoval jsem zákon, přiznal bývalý šéf Mossadu

"Taková věc jako absolutní spravedlnost podle mě neexistuje. Někdy je to, co je spravedlivé pro vás, nespravedlivé pro někoho jiného. To si musíme přiznat," řekl Halevy. Při setkání byl nafilmován a záznam z Londýna vysílala izraelská televize.

"Studoval jsem práva a dostudoval s vyznamenáním. Pomohlo mi to naučit se, jak zákon porušovat, což jsem někdy potřeboval. Ano, porušil jsem zákon. Neřeknu vám kolikrát, protože nehodlám strávit zbytek života v cele," řekl Halevy a vyvolal tím hlasitý smích posluchačů.

Spory s Netanjahuem

Halevy se narodil v roce 1934 v Londýně a o čtrnáct let později se s rodinou přestěhoval do Izraele. Práva vystudoval na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě a téměř 30 let pracoval pro tajnou službu.

V minulosti patřil k hlasitým kritikům premiéra Benjamina Netanjahua za jeho postoj k vyjednávání o íránském jaderném programu. Na rozdíl od premiéra židovského státu trvá na tom, že v některých směrech je dohoda dosažená s Íránem užitečná i pro Izrael. [celá zpráva]

Úmluva světových mocností s Islámskou republikou umožnila zrušení protiíránských sankcí výměnou za to, že Írán zpomalí svůj nukleární program.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků