Hlavní obsah
Muammar Kaddáfí při pátečním projevu mocně gestikuloval. Foto: Reuters

Libye bude hořet červeným plamenem, křičel Kaddáfí v projevu

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí v pátek v krátkém projevu vyzval své stoupence v centru Tripolisu, aby bránili Libyi a její ropné zájmy. Před davem lidí také prohlásil, že proti odpůrcům se bude bojovat, pokud to chtějí. Proslov Kaddáfího přenášela libyjská televize.

Muammar Kaddáfí při pátečním projevu mocně gestikuloval. Foto: Reuters
Libye bude hořet červeným plamenem, křičel Kaddáfí v projevu

"Připravte se bránit Libyi. Připravte se bránit ropu, připravte se bránit důstojnost," řekl tisícům svých přívrženců Kaddáfí. "Tohle je (libyjský) lid, který dostal Itálii do kolen... Zpívejte, tancujte a připravujte se. Jsem uprostřed davu, budeme bojovat a zvítězíme," prohlásil libyjský vůdce na Zeleném náměstí.

 

Pokud to bude nutné, otevřeme skladiště zbraní, abychom vyzbrojili libyjský lid. Libye bude hořet červeným plamenem
Muammar Kaddáfí

 

"Za pomoci ozbrojeného lidu dokážeme zvítězit nad všemi útoky. Pokud to bude nutné, otevřeme skladiště zbraní, abychom vyzbrojili libyjský lid. Libye bude hořet červeným plamenem," řekl dále Kaddáfí, který také označil zahraniční média za psy.

Proslov Kaddáfího, který měl na hlavě kožešinovou čepici, byl podle libyjské televize přenášen přímo. BBC ale uvedla, že šlo o záznam natočený dříve během dne. Kaddáfí od vypuknutí nepokojů 15. února vystoupil v televizi počtvrté, poprvé však promluvil přímo mezi lidmi. Na závěr vystoupení posílal svým stoupencům polibky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků