Hlavní obsah
Izraelští vojáci se vracejí z pásma Gazy. Foto: ČTK/AP

Izraelci zničili v Gaze všechny tunely, pozemní vojsko se stahuje

Izrael v úterý po třech týdnech ukončil pozemní operace v pásmu Gazy. Jednotky podle armády splnily svůj úkol a zničily všechny tunely využívané bojovníky hnutí Hamás. V enklávě začalo platit třídenní příměří zprostředkované Egyptem, ačkoliv bylo podle serveru Ha'arec hned v prvních minutách porušeno.

Izraelští vojáci se vracejí z pásma Gazy. Foto: ČTK/AP
Izraelci zničili v Gaze všechny tunely, pozemní vojsko se stahuje

„Izraelské síly budou přemístěny do obranných pozic za hranicemi pásma Gazy,“ potvrdil mluvčí armády Peter Lerner.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle Lernera armáda splnila úkol a zničila všechny tunely, které Palestinci využívali k pašování zbraní a bojovníků útočících na Izraelce. Upřesnil, že to bylo 32 tunelů.

Následek izraelského útoku ve městě Bejt Hanún

Foto: Suhaib Salem , Reuters

Izrael také přistoupil na 72hodinové příměří, které za zprostředkování Egypta přijalo i hnutí Hamás, jež palestinskou enklávu kontroluje. Izraelci však varovali, že když bude porušeno, tak zareagují.

Podle serveru deníku Ha'arec byl klid zbraní porušen hned v prvních minutách, když bylo z Gazy na izraelské území odpáleno hned několik raket.

Vojenská operace Ochranné ostří trvala 28 dnů. Izrael ji zahájil po sérii raketových útoků z Gazy, jež se strhly po zavraždění tří židovských studentů na Západním břehu Jordánu a odvetné vraždě mladého Palestince ortodoxními židy ve východním Jeruzalémě. Po týdnu náletů následovala pozemní akce.

Palestinská strana ohlásila 1869 zabitých, Izrael jich má 67. Na palestinské straně umíraly ve velkém počtu i děti, upozornila OSN.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Izraelská armáda odstřelila podzemní tunel v Gaze

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků