Hlavní obsah
Ruský pilot v Sýrii. Ilustrační foto Foto: Ministry of Defence of the Russian Federation/Handout, Reuters

Druhého pilota ze sestřeleného suchoje zachránili Asadovi vojáci, potvrdil Putin

Syrští vojáci zachránili jednoho ze dvou pilotů, kteří se v úterý katapultovali po sestřelení svého letadla nad turecko-syrskou hranicí. Ve středu to řekl ruský velvyslanec v Paříži Alexandr Orlov francouzské rozhlasové stanici Europe 1. Informaci následně potvrdil i ruský prezident Vladimir Putin. Druhého pilota zastřelili vzbouřenci ze země, když sestupoval padákem.

Ruský pilot v Sýrii. Ilustrační foto Foto: Ministry of Defence of the Russian Federation/Handout, Reuters
Druhého pilota ze sestřeleného suchoje zachránili Asadovi vojáci, potvrdil Putin

Syřané nyní nalezeného pilota vezou na ruskou základnu v Sýrii, prohlásil Orlov.

"Jeden člen posádky byl zraněn palbou při seskoku padákem a na zemi ho islamisté brutálně zabili. Druhému se podařilo uniknout a podle poslední informace jej našli syrští vojáci a měl by být na cestě na ruskou leteckou základnu," prohlásil Orlov.

Záběry mrtvého ruského pilota zveřejnili povstalci z 10. brigády 1. pobřežní divize Syrské svobodné armády. Její příslušníci jsou na videu sroceni nad tělem vojáka a pokřikují: „To je ten ruský pilot! To je ten ruský pilot. Bůh je veliký! Dostali jsme ruského pilota... Všichni mudžáhidové.”

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Je mrtvý, křičí nad tělem sestřeleného pilota syrští rebelové

Video: Reuters

Ruský letoun sestřelili Turci, protože Rusové údajně nereagovali na varování, že se blíží do tureckého vzdušného prostoru. Rusko tvrdí, že se ruský stroj nad Turecko nedostal.

Místo pádu Su-24

Foto: Mapy.cz

K záchraně pilotů ruská armáda poslala vrtulníky, z nichž jeden byl zasažen palbou ze země a o život přišel další ruský voják. Zbylou posádku sestřeleného vrtulníku se podařilo dostat do bezpečí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků