Hlavní obsah

Bezpečnostní situace v Sýrii nechává Asada klidným

Syrský prezident Bašár Asad poskytl v neděli rozhovor státní televizi. Bezpečnostní situaci ve své zemi označil za uspokojivou, když řekl, že u něj nevzbuzuje obavy. Varoval také před vojenskou intervencí ze zahraničí.

Bezpečnostní situace v Sýrii nechává Asada klidným

Asad minulý týden oznámil ukončení armádních razií proti opozici. Postihování opozice však podle agentur pokračuje. Asad čelí odsouzení světového společenství a novým výzvám západu, aby odstoupil, což odmítá.

„Současná bezpečnostní situace mne neznepokojuje, můžeme říct, že je lepší. Možná se zdá být nebezpečnou, ale ve skutečnosti jsme schopni se s ní vyrovnat,“ řekl prezident během svého v pořadí čtvrtého veřejného vystoupení od začátku protivládních protestů v polovině března.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Asad současně zopakoval vůli zemi reformovat. Mimo jiné slibuje, že se do února v zemi uskuteční parlamentní volby. Zároveň trvá na tom, že nepokoje jsou výsledkem zahraničního spiknutí a opozici nejde o skutečné reformy.

Výzva prezidenta USA Baracka Obamy, aby odstoupil, je podle Asada „bezcenná“ a případná vojenská intervence by měla dopad na samotný Západ.

Podle humanitárních organizací zemřelo při násilném potlačování protestů v Sýrii přes 2000 lidí. Režim proti demonstrantům nasadil tanky a ostřelovače.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků