Lékaři upřesnili, že obětí útoku na jednu z nemocnic ve východní časti města se stalo dvoudenní dítě. Bylo v zařízení, na které dopadly bomby v jednu hodinu ráno a dítěti byl přerušen přísun kyslíku.

"Doktoři křičeli na kolegy, aby se šli schovat, a snažili se to dítě ochránit," sdělila skupina lékařů. Nemocnice byla podle nich bombardována už podruhé za devět hodin. Všechny čtyři nemocnice jsou po útocích mimo provoz.

Západní část Aleppo má pod kontrolou syrská armáda, východní část povstalci. O město se intenzivně bojuje mnoho týdnů, podle OSN hrozí kvůli přerušené dopravní trase hlad až 200 000 lidí.

Opakovaný cíl útoků

Šéfka delegace Mezinárodního výboru Červeného kříže v Sýrii Marianne Gasserová tento týden upozornila, že civilisté v Aleppo čelí značným rizikům a že tamní infrastruktura je opakovaně cílem útoků. "Je to šokující situace, slyšeli jsme, že jsou denně zabity desítky civilistů, nepřetržitě se tam bombarduje," řekla Gasserová.

Při náletech jsou podle zdravotníků zasahovány nemocnice, kanalizace, sklady, stanoviště sanitek, veřejné i soukromé budovy. Mezi mrtvými jsou pacienti i zdravotníci. Gasserová vyzvala bojující strany a všechny, kteří na ně mají vliv, aby porušování práv a ochrany civilistů zastavili.

Světová zdravotnická organizace (WHO) považuje Sýrii na nejnebezpečnější místo pro zdravotnický personál. Loni tam zaznamenala útoky na 135 zdravotnických zařízení.