„Všude jsou střepiny, na zemi se válejí těla obětí, z chodníků smývají krev,“ popsal deníku The Guardian aktuální situaci v Halabu nejmenovaný obyvatel vládou kontrolované části města.

V ulicích chodí dobrovolníci, kteří nabádají civilisty, aby pokud možno nevycházeli a nesrocovali se do větších skupin. Školy, obchody i veškeré instituce jsou znovu zavřené.

Čtvrti ovládané povstalci jsou navíc pod stále silnějším tlakem ze vzduchu. V noci na čtvrtek nálet zasáhl nemocnici ve Starém městě a při útoku přišlo o život téměř třicet lidí včetně lékařů a pacientů. [celá zpráva]

K zatím poslednímu takovému útoku došlo v pátek, když při jednom z leteckých úderů byla zasažena klinika ve čtvrti Mardžá. Podle exilové organizace SOHR zemřel nejméně jeden člověk. [celá zpráva]

Na záchranáře se nestřílí nikde na světě. Jen v Sýrii

„Ve všech ostatních zemích světa platí, že se na pátrací a záchranné týmy nestřílí, tak to nařizují ženevské konvence. Ne však v Sýrii. Tady dobrovolníci sbírají části těl svých kolegů,“ popsal pouliční hrůzy Rajíd Fares, který v Halabu šéfuje improvizované civilní obraně.

Členové civilní obrany (muž v bílé helmě) jsou v povstaleckých čtvrtích Halabu prvními, kdo spolu s přeživšími zachraňují oběti z trosek.

Členové civilní obrany (muž v bílé helmě) jsou v povstaleckých čtvrtích Halabu prvními, kdo spolu s přeživšími zachraňují oběti z trosek.

FOTO: ČTK/AP