Podezřelého vystopovali izraelští experti na boj proti kybernetickém zločinu ve spolupráci s americkým Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), uvedl mluvčí izraelské policie Micky Rosenfeld.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jména umělců, jejichž nahrávky měl podezřelý ukrást a nabídnout k volnému stažení na internetu, mluvčí neprozradil. NBC News se však přihlásila bezpečnostní firma se sídlem v Tel Avivu Wizman Yaar Investigations, na kterou se obrátili zástupci Madonny. Té někdo koncem loňského roku - údajně z jejího osobního počítače - ukradl demo nahrávky pro nové album. Firma zjistila, že to byl izraelský občan a upozornila na to policii.

Na internetu se v nedávné době předčasně objevilo množství skladeb světových hvězd včetně Adele a Beyoncé. Často to doprovázejí spekulace, že jde o promyšlený reklamní tah.

Nejnověji zveřejnila narychlo své nové album Vulnicura islandská zpěvačka Björk poté, co skladby z něj o víkendu vyvěsili hackeři na internetu. Nová kolekce písní přitom měla vyjít až za dva měsíce.