„Alláh je velkolepý. Díky Alláhovi a jeho milosrdenství. Když jsem přišel do Sýrie, neměl jsem nic – žádné peníze, abych si koupil pušku a náboje. Teď mi to Alláh dal vše, a ještě víc,“ říká na snímku přejatém agenturou Reuters. Podle ní se zřejmě jedná o prvního Američana v řadách sebevražedných útočníků v Sýrii.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Abu Salha se narodil v říjnu 1991 ve floridském okrese Palm Beach. Vyrostl ve středostavovské rodině jižně od Orlanda. Jeho rodina je jordánsko-palestinského původu a vlastní několik obchodů s potravinami.

Video islamistů ho ukazuje, jak klečí u zbraní ve vestě na výbušniny a mluví o příštím životě. „Chci spočinout v nebi. Tady není nic, mé srdce nemá v tomto životě spočinutí. Nejdůležitější pro mě je dostat od Alláha požehnání. Alláh je nejlepší, miluji ho, ať už přijdu do nebe, anebo ne. Neboť Alláhova láska je víc než nebe,“ prohlašuje.

Americká vláda odhaduje, že na syrském bojišti je až 70 občanů USA.

Válka v Sýrii trvá přes tři roky. O život v ní přišlo více než sto tisíc lidí.