„Silně doufáme, že celý civilizovaný svět si uvědomí, že hrozba ze strany tohoto režimu trvá a že je potřeba podniknout společnou akci k odvrácení jaderné hrozby ze strany Íránu, a pokud by to bylo nutné, tak dokonce provést preventivní údery,“ uvedl Jaalon, který je zároveň náměstkem předsedy vlády. Podle něj by znepokojen íránskou hrozbou neměl být jen Izrael, ale celý svět.

Jaalonův mluvčí Ofer Harel později agentuře AP řekl, že ministr zopakoval pozici Izraele, podle níž jsou všechny možnosti otevřené. Nevyzýval nikoho k útoku na Írán.

Teherán neochvějně tvrdí, že jeho jaderný program je mírový a jeho cílem je zabezpečení energetické soběstačnosti země. Izrael, USA a mnohé další státy však Írán podezřívají, že využívá svého jaderného programu jako zástěrky pro svůj skutečný cíl - výrobu jaderných zbraní.

Izraelská firma navzdory embargu obchodovala s Íránem 

Izrael současně zjišťuje, jak je možné, že 13 lodí izraelské společnosti bratří Oferů během posledních deseti let zakotvilo v íránských přístavech, kde navzdory embargu nakládali a vykládaly zboží a také ropu. Společnost dokonce prodala tanker íránské národní ropné společnosti. Minulý týden se dostala společnost na černou listinu amerického ministerstva zahraničí.

Izrael zakazuje jakékoli kontakty s Íránem. Kancelář premiéra Benjamina Netanjahua odmítla tvrzení bratří, že by od ní měli povolení v Íránu kotvit.