O rodině strůjce teroristických útoků se osm let nic neví a zprávy naznačovaly, že některé bin Ládinovy děti byly zabity při náletech a jiné bojují s povstalci.

Bin Ládinův syn teď ale Timesům řekl, že se minulý měsíc dozvěděl, že rodina včetně jedné z bin Ládinových žen, šesti dětí a 11 vnoučat, žije v přísně střeženém objektu u Teheránu a má zakázaný kontakt s vnějším světem. Přimlouvá se proto za jejich propuštění, popisuje je jako zapomenuté oběti 11. září.

 

Íránská vláda nevěděla, co s tak velkou skupinou lidí, o kterou nikdo nestál, udělat, tak se ji snažila uchránit. Za to jim moc vděčíme a z celého srdce Íránu děkujeme.Umar bin Ládin

 

Umar tvrdí, že dosud neměl tušení, zda jsou jeho sourozenci naživu, dokud mu v listopadu nezavolali. Řekli mu, že z Afghánistánu uprchli krátce před útoky na USA a íránskou hranici přešli pěšky. Byli umístěni do objektu u Teheránu, z nichž jim strážci s výjimkami nedovolí vyjít s tím, že to je nebezpečné. Sourozencům v té době bylo od sedmi do dvaceti let.

Bin Ládinův syn Saad je údajně naživu

Spekulovalo se, že tehdy 17letý Muhammad je nyní druhým velitelem al-Káidy a o tři roky starší Saad plánoval teroristické útoky, dokud údajně před 18 měsíci nezemřel při náletu amerického bezpilotního stroje. Příbuzní však Umarovi řekli, že je Saad stále naživu a s nimi. Před necelým rokem prý uprchl, aby našel svou matku (traduje se, že bin Ládin měl nejméně tři ženy).

Později během jednoho z řídkých výletů za nákupy uprchla i dcera Imam. Uchýlila se na ambasádu Saúdské Arábie, kde čeká na povolení opustit Írán.

V objektu je prý několik rodin a jeden z Umarových bratrů se tam dokonce oženil a s manželkou mají děti.

Nevinné oběti souzené za otcovy hříchy

Umar bin Ládin, který s otcem žil v súdánském a afghánském exilu, doufá, že rodina dostane povolení Írán opustit a připojit se k jeho matce, bratrovi a dvěma sestrám v Sýrii, nebo k němu a jeho ženě v Kataru.

„Jsou jen nevinnými oběťmi, stejně jako každý, koho zasáhly strašné události z 11. září 2001 a 7. července 2005. Tyto děti nikdy neublížily jediné duši, nikdy se neučily, jak zacházet se zbraní a nebyly součástí al-Káidy. Chceme jen být pohromadě jako rodina. Někoho to může rozladit, ale děti nemohou být souzeny skrze hříchy jejich otce,“ uvedl bin Ládin.