Původně se mělo všech dvacet zadržovaných žen dostat na svobodu až v pátek, když Izrael dostane jednoznačný důkaz, že Šalit, unesený před více než třemi lety, žije. Tím má být minutové video.

Při propuštění uvedla kancelář izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, že video „bylo nahráno nedávno“ a poskytuje „aktualizovaný a nepochybný důkaz o stavu vojáka.“ Podle záběrů je Šalit v dobrém stavu, cituje kancelář premiéra list The Washington Post.

Šalit byl unesen před více než třemi lety na konci června 2006, když radikálové prokopali tunel na izraelskou základnu a z ní tehdy 19letého vojáka unesli. [celá zpráva]


Slibují, že jej propustí na svobodu výměnou za tisíc vězněných Palestinců. 

V úterý Netanjahuova vláda přistoupila na to, že propustí dvacet Palestinek výměnou za jasný důkaz o životě Šalita. Netanjahuova kancelář to označila za gesto důvěry před dalšími jednáními o Šalitově osvobození. [celá zpráva]

Izrael je přesvědčen, že Šalit žije. V paměti však mají případ dalších dvou unesených vojáků, kteří skončili v rukou libanonského Hizballáhu. I ten je chtěl vyměnit za vězněné bojovníky, vojáci však byli mrtví a nakonec došlo jen k propuštění několika radikálů za jejich ostatky.

Propuštěná Bráa Mulkíová byla odsouzena za to, že se v prosinci pokusila napadnout na vojenském kontrolním stanovišti izraelského vojáka nožem. Už ve středu se vrátila k rodičům do uprchlického táboru u Ramalláhu, uvedla DPA.