Nálož explodovala v pondělí večer na východním předměstí metropole, které obývají převážně křesťané a kde jsou vedle obytných domů i továrny. Libanonská televize ukázala záběry vyhořelého autobusu, který zničila exploze. Agentura AFP uvedla s odvoláním na policejní zdroje, že si výbuch vyžádal semd obětí, podle AP byl autobus prázdný

U města Sidon byli zabiti nejen dva vojáci, ale dalších pět jich bylo zraněno. Libanonská armáda nasadila obrněné transportéry s cílem proniknout do tábora a donutit radikály, aby se vzdali.

:. O příčinách a vývoji vnitrolibanonských sporů se dočtete ve speciálu Arabové vs. Izrael.

Přes noc z neděla na pondělí pokračovaly i střety na severu země s palestinskými radikály z hnutí Fatah al-Islám u tábora Nahr Bárid. Boje zřejmě souvisejí, protože milice na jihu vede švagr velitele Fatah al-Islám.

Libanon se obává, že rozšíření bojů na jih může vést k rozpoutání rozsáhlejšího konfliktu, jak tomu bylo v 70. a 80. letech, kdy zemi zachvátila občanská válka. Premiéra Fuád Siniura označuje bojující Palestince za teroristické gangy, se kterými se nejedná.

Údajně jsou obě skupiny blízké síti al-Kajdá, i když Fatah al-Islám popírá, že by s ní byl spojen, připouští jen, že zastává podobné názory.