"Myslím, že je stále naživu. Naše tajná služba mi to potvrdila," řekl Abbás novinářům. Informaci prý dostal v "minulých třech dnech". Tvrdil také, že ví, jaká skupina Johnstona unesla, ale nepotvrdil, že s ní palestinské vedení navázalo kontakt. Čím méně o tom hovoříme, tím pravděpodobněji docílíme jeho propuštění," řekl Abbás.

Čtyřiačtyřicetiletý reportér stanice BBC byl unesen před měsícem [celá zpráva] a palestinská samospráva uváděla, že by se měl již brzy dostat na svobodu. [celá zpráva] K únosu se původně nikdo nepřihlásil a nevznesl ani žádné požadavky.

V neděli ale oznámila dosud neznámá skupina Brigády tavhíd a džihád, že Johnstona zabila. [celá zpráva] Chce tím přispět k tlaku na Izrael na propuštění vězněných Palestinců. Organizace prohlásila, že brzy zveřejní záznam vraždy. Palestinská ani britská strana zatím zprávu o Johnstonově smrti nepotvrdily.

Johnston je nejdéle zadržovaným žurnalistou v pásmu Gazy. Palestinci, kteří zahraniční novináře unesli v minulosti, většinou své rukojmí propustili během několika hodin nebo dní.