Prezident je v souvislosti s nařčením z údajných sexuálních obtěžování a znásilnění svých podřízených vyšetřován od loňska. Podezřelý je ale také z nedovoleného odposlouchávání. Kancelář zástupce generálního prokurátora vydala prohlášení, že shromáždila dostatek důkazů k obžalování Kacava ze znásilnění, sexuálního obtěžování, zneužití moci a maření výkonu spravedlnosti. 

Prokurátor se rozhodl prezidenta Kacava obvinit poté, co v posledních dnech vyslechl svědecké výpovědi čtyř žen, které prezidenta nařkly ze sexuálního zneužívání v době, kdy pro jeho kancelář pracovaly. Prezident Kacav odmítl úterní prokurátorovo rozhodnutí komentovat, svou vinu nicméně popírá.

Prezidenta, jehož funkce je v Izraeli především reprezentativní, chrání během výkonu funkce imunita, po opuštění úřadu ale může být stíhán. Kacavovi právní zástupci v minulosti naznačili, že prezident míní abdikovat jestliže budou proti němu vznesena nějaká obvinění. Sedmileté funkční období Kacavovi vyprší letos, ve funkci je od srpna 2000.

V případě, že bude usvědčen, hrozí Kacavovi trest tří až šestnácti let odnětí svobody.V Izraeli se už několik měsíců objevují výzvy, aby na svůj úřad rezignoval.