Hlavní obsah
Abigail Disneyová, dědička společnosti Walt Disney. Foto: Profimedia.cz

Zdaňte nás víc, vyzývají boháči

Desítky milionářů ze Spojených států a šesti dalších zemí vyzvaly vlády, aby zvýšily zdanění bohatých a získané peníze využily k financování programů, které si vyžádala pandemie nemoci covid-19. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Abigail Disneyová, dědička společnosti Walt Disney. Foto: Profimedia.cz
Zdaňte nás víc, vyzývají boháči

Za výzvou stojí skupina, která se označuje jako "Milionáři pro humanitu" a zahrnuje přes 80 bohatých lidí, včetně dědičky společnosti Walt Disney Abigail Disneyové či bývalého šéfa investiční společnosti BlackRock Morrise Pearla.

"My, níže podepsaní milionáři a miliardáři, žádáme své vlády, aby zvýšily zdanění lidí, jako jsme my. Okamžitě. Výrazně. Trvale," uvedla skupina v otevřeném dopise. "Nedoplňujeme zboží na pulty v obchodech s potravinami ani nedodáváme potraviny od dveří ke dveřím. Ale máme peníze, spoustu peněz. Peníze, které jsou teď naléhavě zapotřebí."

Jejich dopis není první podobnou výzvou. Už před pandemií způsobenou šířením koronaviru skupina zhruba dvou stovek boháčů, kteří se označují jako "Vlastenečtí milionáři", zahrnující Disneyovou i Pearla, naléhala na vytvoření progresivnějšího daňového systému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků