Hlavní obsah
 

Zástupce šerifa v Arizoně tvrdě zakročil proti chlapci bez rukou a nohou

Prokurátoři v americké Arizoně stáhli obvinění proti 15letému mladíkovi bez rukou a nohou, kterého policie obvinila z výtržnictví v azylovém domě v Tucsonu. Rozhodli se tak po zhlédnutí videa, na kterém zástupce šerifa proti bezbrannému chlapci důrazně zakročil. Policista teď sám čelí internímu vyšetřování, uvedla agentura AP.

 
Zástupce šerifa v Arizoně tvrdě zakročil proti chlapci bez rukou a nohou

Patnáctiletého chlapce, který je po amputaci nohou i rukou, policista drsně přitiskl k zemi, přičemž na něj křičel, aby přestal klást odpor. Incident natočil další mladík. Obhájce 15letého chlapce po dohodě se svým mandantem, jehož jméno kvůli nezletilosti zůstane utajeno, video zveřejnil.

„Učinili jsme tak, abychom tím ochránili další děti, které se v azylových domech mohou do podobné situace dostat,“ uvedl právní zástupce 15letého chlapce.

Policii do azylového domu zavolal jeden z pracovníků. Zástupce šerifa, který na místo dorazil, mladíka drsným způsobem zatkl. Chlapec se nemohl bránit a křičel. Policie ho poté obvinila z výtržnictví.

Po zhlédnutí videa se prokurátoři rozhodli obvinění okamžitě stáhnout. Šerifovo oddělení provádí interní vyšetřování zásahu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků