Hlavní obsah
Newyorčané ve frontě na benzín Foto: Mike Segar/Files , Reuters

V ochromeném New Yorku zavedli přídělový prodej benzínu

Newyorský starosta Michael Bloomberg od pátku nařídil přídělový prodej benzínu. Metropoli se v důsledku úderu bouře Sandy z minulého týdne stále nedostává paliva, které lidé potřebují nejen do aut, ale i pro záložní zdroje.

Newyorčané ve frontě na benzín Foto: Mike Segar/Files , Reuters
V ochromeném New Yorku zavedli přídělový prodej benzínu

„Musíme něco udělat a tohle je praktické, pochopitelné a vymahatelné,“ zdůvodnil opatření Bloomberg. Dodal, že v ochromeném New Yorku je v provozu jen čtvrtina čerpacích stanic.

Benzín se bude prodávat podle registračních čísel vozidel. Auta se značkami končícími lichým číslem budou moci tankovat jen v liché dny, zatímco v sudé to budou vozy se sudými číslovkami na konci.

Podobný krok zavedlo už o víkendu New Jersey. Výjimku z pravidla představují taxíky a vozy integrovaného záchranného systému.

Podle majitele jedné z fungujících benzínek v New York opatření dopadne hlavně na pumpaře. „Lidé na nás křičí a nadávají nám. Nevěřili byste tomu, jak,“ citovala jeho slova stanice BBC.

Severovýchod USA se stále potýká s následky bouře Sandy, která si vyžádala přes 70 mrtvých a odhadované materiální škody ve výši až 50 miliard dolarů. Situaci v New Yorku zkomplikovala ve středu další bouře s nezvykle mohutnými sněhovými srážkami.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků