Hlavní obsah

V Hollywoodu u pověstných písmen zuřil požár

Mohutný požár zuřil v pátek v oblasti Hollywoodu u písmen s jejím názvem, která jsou součástí pověstného panoramatu u nejznámějších filmových ateliérů ve Spojených státech. Požárníkům se jej podařilo po čtyřech hodinách z větší části uhasit. Informovala o tom agentura AFP.

V Hollywoodu u pověstných písmen zuřil požár

Plameny, které spálily asi 60 hektarů pozemků, šlehaly v blízkosti ateliérů společnosti Universal a Warner a dostaly se k okraji Griffithova parku mezi Los Angeles a údolím San Fernando. K písmenům a důležité telekomunikační centrále se dostaly na vzdálenost 500 metrů.

Ze založení požáru jsou podezřelí dva chlapci ve věku 16 a 17 let, kteří se již vzdali policii. Losangeleští hasiči vyčlenili na uhašení požáru šest cisternových vrtulníků, které na ohňovou hranici shazovaly vodu, a 200 mužů.

Požár u slavných písmen. Foto: REUTERS/Sam Mircovich

Požár způsobil dopravní kalamitu během večerní špičky na blízkých dálnicích. Oblast sužuje již několik měsíců velké sucho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků