Hlavní obsah
USA omezuje přijímání běženců. Foto: Antonio Parrinello, Reuters

USA výrazně omezí přijímání migrantů

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chce v nadcházejícím fiskálním roce, který začíná v říjnu, přijmout maximálně 45 tisíc uprchlíků. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že Trump kvótu formálně oznámí v nadcházejících dnech.

USA omezuje přijímání běženců. Foto: Antonio Parrinello, Reuters
USA výrazně omezí přijímání migrantů

Na letošní fiskální rok byl strop nastavený ještě demokratickým prezidentem Barackem Obamou 110 tisíc běženců, Trump ale program omezil na 50 tisíc lidí.

Chystané opatření již Trumpova administrativa sdělila ve zprávě Kongresu. V dokumentu se například uvádí, že pro Afriku činí limit 19 tisíc uprchlíků, pro Blízký východ a jižní Asii 17 500, pro Latinskou Ameriku a Karibik 1500 lidí a pro Evropu se Střední Asií 2000 běženců.

Snížení kvót podle AP odráží podle AP Trumpův postoj k přijímání běženců, který prokázal po lednovém nástupu do prezidentské funkce. Trump totiž o více než polovinu snížil kvótu stanovenou na letošní fiskální rok, který končí v sobotu.

Ačkoli limit činil 50 tisíc lidí, konečné číslo je odhadováno zhruba o 4000 běženců vyšší. Pro srovnání, o rok dříve za Obamovy administrativy přijaly Spojené státy necelých 85 tisíc uprchlíků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků