Hlavní obsah
Donald Trump Foto: ČTK/AP

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump vyvolal v sobotu rozhořčení mnoha lidí tweetem, na kterém obviňuje svou demokratickou sokyni Hillary Clintonovou, že je ohromně zkorumpovaná. K portrétu političky totiž připojil šesticípou hvězdu, jež připomíná židovskou. Pod tíhou kritiky tweet podle agentury AFP rychle na síti nahradil jiným.

Donald Trump Foto: ČTK/AP
Trump si tweetem proti Clintonové vysloužil kritiku

Hvězdu, která se v tomto provedení dá považovat za židovský či zednářský symbol, Trump umístil k portrétu Clintonové a opatřil textem Nejvíce zkorumpovaná kandidátka všech dob!

Na pozadí koláže snímku a červené hvězdy s textem jsou vidět stodolarové bankovky.

Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Branky a nahrávky: 12. Taratuchin (Grigorenko, Pěrežogin), 45. Grigorenko (Taratuchin, Pěrežogin), 52. Trubačev (Polušin, Tjutin) - 13. Parenteau (Bouchard, White), 37. Upshall (Laich, Parenteau). Rozhodčí: Radbjer - Feola, Takula. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 10.594.

Rusko: Medvěděv - Grebeškov, Tjutin, Kornějev, Kolcov, Kondratěv, Ljubušin, Fachrutdinov, Ježov - Polušin, Trubačev, Ovečkin - Pěrežogin, Taratuchin, Grigorenko - Anšakov, Kajgorodov, Žerděv - Arťuchin, Pestunov, Šiškanov. Trenér Rafael Išmatov.

Kanada: Fleury - Eminger, Bell, Woywitka, Colaiacovo, Stajan, White, Rouleau, Paetsch - Paille, McClement, Tootoo - Laich, Bouchard, Parenteau - Campbell, Roy, Lupul - Upshall, Wellwood, Gordon. Trenér Marc Habscheid.

Původní tweet Donalda Trumpa

Tweet kritizovaný kvůli šesticípé hvězdě zmizel a Trump místo něj zveřejnil jiný, na kterém je vše stejné s výjimkou toho, že slogan proti bývalé americké první dámě je tentokrát umístěn v červeném kruhu.

Trump byl od začátku své kampaně několikrát obviněn ze sektářských a dalších nevhodných projevů. Nevoli vyvolal například výzvou k zákazu vstupu všem muslimům do Spojených států s cílem předejít atentátům. Rozpaky a kritiku také vyvolal výpady proti nelegálnímu přistěhovalectví z Mexika, odkud podle něj přicházejí do USA násilníci a zločinci.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků