Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump na setkání se svými příznivci ve Washingtonu ve státě Michigan Foto: Paul Sancya, ČTK/AP

Trump se vyhnul večeři s novináři, odjel na mítink svých příznivců

Tradiční večeře novinářů akreditovaných v Bílém domě se opět musela obejít bez amerického Donalda Trumpa. Prezident místo ní vystoupil na mítinku svých příznivců ve Washingtonu ve státě Michigan. Novináři se v hotelu Hilton dobře bavili i bez něj. Stal se terčem vtipů, podobně jako jeho nejbližší spolupracovníci a vlastně celá vláda.

Americký prezident Donald Trump na setkání se svými příznivci ve Washingtonu ve státě Michigan Foto: Paul Sancya, ČTK/AP
Trump se vyhnul večeři s novináři, odjel na mítink svých příznivců

Tradiční komediální část večeře novinářské asociace obstarala letos Michelle Wolfová známá z působení v pořadu The Daily Show na televizi Comedy Central. „Není z Washingtonu, ale jestli nás rok 2016 něco naučil, pak tedy to, že bychom měli poslouchat víc lidí, kteří nejsou zdejší. A jestli nás něco naučil rok 2017, bylo to: 'Hej, tedy ženy',” uvedla její vystoupení moderátorka večera.

Wolfová si podle agentury AP svým peprným humorem vysloužila kromě potlesku publika i občasné nevěřícné povzdechy. „Jo, měli jste si udělat lepší průzkum, než jste mě sem pozvali,” reagovala komička na zasténání diváků po jedné z obhroublých pasáží.

Trump zajel do Michiganu

Prezident Trump stejně jako loni místo večeře s novináři zavítal do oblasti s převahou republikánských voličů. V michiganském Washingtonu na mítinku ve stylu předvolební kampaně přítomné ujistil, že je radši s nimi, než v tom druhém městě se stejným jménem. „Je to lepší než ta přetvářka na večeři korespondentů Bílého domu? Je to větší zábava?" tázal se Trump, načež sklidil jásot publika.

Na rozdíl od minulého roku ale večeři washingtonských novinářů nezavrhla celá Trumpova administrativa. Mezi přítomnými byli mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová, ministr obchodu Wilbur Ross, poradkyně Kellyanne Conwayová a také několik bývalých členů Trumpova týmu.

„Tak jsme tu, večeře korespondentů Bílého domu, jak by řekla pornohvězda před sexem s Trumpem: Už ať je to za námi," uvedla svůj monolog Wolfová. ”Jen chci všem připomenout, jsem tady, abych říkala vtipy. Nemám žádnou agendu, nesnažím se ničeho dosáhnout, takže všichni, co sem přišli z Kongresu, by se měli cítit jako doma," pokračovala komička.

„Měla jsem hodně vtipů o členech vlády, ale musela jsem je všechny vyhodit, protože všichni dostali padáka,” povzdechla si Wolfová. „Členy kabinetu protáčíte rychleji, než Starbucks vyhazuje černochy,” dodala v reakci na nedávný incident ve Philadelphii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků