Hlavní obsah
Prezident Donald Trump Foto: Evan Vucci, ČTK/AP

Trump podle lékaře přibral, ale celkově je v dobré kondici

Americký prezident Donald Trump v uplynulém roce přibral pár kilogramů, čímž překročil hranice obezity. Podle lékaře, který ho minulý týden vyšetřil, je však celkově „ve velmi dobrém zdravotním stavu”. Uvedla to agentura Reuters.

Prezident Donald Trump Foto: Evan Vucci, ČTK/AP
Trump podle lékaře přibral, ale celkově je v dobré kondici

„Se zřetelem na všechny laboratorní výsledky, vyšetření a odborná doporučení zůstává prezident podle mého zjištění ve velmi dobrém zdravotním stavu,” napsal prezidentův lékař Sean Conley ve zprávě, kterou vydal Bílý dům.

Spis s podrobnými výsledky vyšetření, kterému se prezident podrobil ve vojenské nemocnici Waltera Reeda na předměstí Washingtonu v pátek minulý týden, uvádí, že Trump váží 110,2 kilogramu, zatímco na počátku loňského roku tomu bylo 108,4 kilogramu.

Prezidentův index tělesné hmotnosti nyní činí 30,4, napsala agentura AP a dodala, že lidé, jejichž index překračuje 30, jsou považováni za obézní.

Dvaasedmdesátiletý prezident je abstinent a nekuřák. I loni byl Trumpův zdravotní stav hodnocen jako vynikající, prezident ale zároveň dostal doporučení, aby jedl méně tučnou stravu a začal cvičit. Jeho tehdejší lékař Ronny Jackson uvedl, že šéf Bílého domu váží přes 108 kilogramů a měl by pár kilogramů shodit.

Prý jí více ryb

Trumpovi spolupracovníci tvrdí, že prezident nyní jí více ryb, ale stále si dopřává dobře propečené steaky s kečupem a hranolky. Trump také projevuje dlouhodobou a pečlivě zdokumentovanou náklonnost k rychlému občerstvení.

Conley ve zprávě také uvedl, že zvýšil dávkování léku, jehož cílem je snížit cholesterol.

Ačkoli pro prezidenty nejsou takovéto kontroly povinné, pravidelně je podstupují a po prohlídkách zveřejňují lékařské zprávy s konstatováním, že jsou pro výkon funkce způsobilí. Zpráva je pro dvaasedmdesátiletého Trumpa velmi důležitá, protože chce obhajovat svůj post a kvůli jeho věku se objevovaly mezi jeho odpůrci pochyby, zda bude schopen dál vykonávat svou funkci. Beztak je nejstarším americkým prezidentem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků