Hlavní obsah
 

Trump odstartoval kampaň za své znovuzvolení

Donald Trump oznámil na shromáždění svých přívrženců v Orlandu oficiálně svůj úmysl opět se ucházet o prezidentský úřad ve volbách v roce 2020. Před zhruba 20 tisíci jásajícími lidmi varoval před vítězstvím demokratů, napsala agentura DPA.

 
Trump odstartoval kampaň za své znovuzvolení

„Naši protivníci z řad demokratů jsou poháněni nenávistí, předsudky a hněvem,“ řekl Trump a pokračoval: „Chtějí vás zničit a chtějí zničit naši zemi, jak to známe“.

Slíbil „Uchovat Ameriku velkou“ v narážce na heslo své předchozí kampaně Make America Great Again (Učiňme Ameriku opět velikou), které mu pomohlo k vítězství ve volbách v roce 2016.

Donald Trump mezi svými příznivci v Orlandu, kde oznámil, že oficiálně zahajuje kampaň za své znovuzvolení prezidentem USA.

Foto: Evan Vucci, ČTK/AP

„Další čtyři roky! Další čtyři roky!“ skandovali prezidentovi stoupenci.

„Jestli chcete skoncovat s tím zkorumpovaným systémem jednou provždy, přijďte 3. listopadu (k urnám) a hlasujte, hlasujte, hlasujte. Už jednou jsme to udělali a teď to zopakujeme. Tentokrát dílo dokončíme,“ dodal.

Ostrá kritika nepřátel 

Trump v projevu tvrdě kritizoval své nepřátele: „falešná“ média, Hillary Clintonovou či Baracka Obamu. Vyšetřování údajného ruského zasahování do prezidentských voleb vedené Robertem Muellerem označil za „největší hon na čarodějnice v politických dějinách“ a „pokus nezákonně zvrátit výsledky voleb“.

Dcera Ivanka Trumpová se svým manželem Jaredem Kushnerem

Foto: Carlos Barria, Reuters

„Nikdo neprojevil větší tvrdost vůči Rusku než Donald Trump,“ prohlásil a na adresu oponentů dodal, že demokraty nezajímá Rusko, ale jen moc. Zdůraznil, že jako šéf státu posílil ozbrojené síly, zavedl sankce proti Rusku a zajistil alternativní dodávky energetických surovin celé Evropě, což vytvořilo konkurenční nabídku vůči Rusku

Velký prostor věnoval také přistěhovalectví, které bylo hlavním tématem jeho kampaně v roce 2016. Obvinil demokraty, že se budou snažil zlegalizovat postavení nelegálních přistěhovalců, aby posílili svou voličskou základnu.

Donald Trump s manželkou Melanií v Orlandu, kde šéf Bílého domu oznámil, že zahajuje kampaň za své znovizvolení.

Foto: Evan Vucci, ČTK/AP

„Jsem hrdá na vše, co můj muž udělal pro americký lid za tak krátkou dobu,“ podpořila prezidenta jeho choť Melania a ujistila, že by i v dalších letech ráda setrvala v roli první dámy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků