Hlavní obsah
Kim Čong-un Foto: Reuters

Trump napsal Kim Čong-unovi osobní dopis, severokorejský vůdce se nad ním zamyslí

Severokorejský diktátor Kim Čong-un dostal osobní dopis od amerického prezidenta Donalda Trumpa. S odvoláním na severokorejská média o tom informovala agentura Reuters. O obsahu listu není nic známo, Kim Čong-un jej prý důkladně zváží.

Kim Čong-un Foto: Reuters
Trump napsal Kim Čong-unovi osobní dopis, severokorejský vůdce se nad ním zamyslí

Zprávu o dopise přinesla v noci na dnešek severokorejská tisková agentura KCNA, podrobnosti o textu ale nesdělila. Vůdce KLDR Kim označil obsah dopisu za „skvělý”.

Kim Čong-un uvedl, že se nad obsahem dopisu důkladně zamyslí,” napsala agentura KCNA. Zároveň údajně ocenil politický úsudek a odvahu šéfa Bílého domu.

Navzdory rozhovorům na nejvyšší úrovni mezi Washingtonem a Pchjongjangem v loňském a letošním roce zůstávají vztahy mezi oběma zeměmi napjaté. Druhý summit Trump a Kima, jehož hlavním tématem bylo odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova, skončil v únoru ve vietnamské metropoli Hanoji předčasně a bez dohody.

Americký prezident Donald Trump

Foto: Jim Young, Reuters

Spojené státy požadují, aby se Severní Korea nejprve zcela vzdala vývoje jaderných zbraní, teprve potom jsou ochotny odvolat sankce uvalené na KLDR za její jaderné a raketové zbrojní testy. Pchjongjang požaduje postupné rušení hospodářských sankcí výměnou za dílčí kroky v odzbrojovacím procesu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků