Hlavní obsah
 

Továrnou na propan v USA otřásla série explozí

Továrnou na propan v americkém státě Florida otřásla před pondělní půlnocí místního času (v úterý ráno SELČ) série silných explozí. Nejméně sedm lidí utrpělo zranění, žádný ze zaměstnanců ale podle agentury AP nezahynul. Původně se policie domnívala, že výbuchy si vyžádaly několik obětí. Příčina explozí prozatím známa není.

 
Továrnou na propan v USA otřásla série explozí

K neštěstí došlo v městečku Tavares na střední Floridě, severovýchodně od Orlanda. První výbuch se udál kolem 23.00 hod. místního času (5.00 h SELČ) a exploze poté továrnou otřásaly asi hodinu. Místní obyvatelé vypověděli, že slyšeli několik hlasitých výbuchů a poté viděli asi devítimetrový sloup plamenů.

John Herrell z úřadu místního šerifa očekává nález mrtvých. „Bude jich hodně,“ řekl. Později ale všechny pohřešované záchranáři nalezli „v pořádku“. Ve zmatku, který v místě vypukl, se rozutekli. Na místě pracovalo 24 lidí, sedm z nich utrpělo zranění a zbývající dva se včas, stejně jako původně pohřešovaná patnáctka, uchýlili do bezpečí.

Nutná evakuace

Hasiči evakuovali obyvatele ze zhruba 1,5kilometrového okruhu kolem místa neštěstí a v okolí uzavřeli několik silnic. Na místě zasahovalo pět helikoptér a záchranáři převezli do nemocnic několik zraněných, jejichž stav ani počet není prozatím znám.

Vedení továrny, která se specializuje na doplňování propanových lahví a kartuší a také na výrobu zahradních grilů a venkovních topidel, uvedlo, že zaměstnanci jsou z pravidel bezpečnosti proškoleni

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků