Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky

Stát Washington má problém, chybí mu marihuana pro veřejný prodej

Obchody s „rekreační“ marihuanou se mají v americkém státě Washington otevřít už příští týden. Zatím se ale podle britského listu The Independent zdá, že v nich nebude co prodávat. Poté, co stát v severozápadním cípu USA schválil jako druhý po Coloradu veřejný prodej marihuany, projevilo zájem o její pěstování 2600 lidí. Úřední souhlas však dostalo jen osmdesát.

Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky
Stát Washington má problém, chybí mu marihuana pro veřejný prodej

Řada z nich však ještě nic nevypěstovala, a tak úřady mohly zatím otestovat (a schválit) produkci jen od malé části z nich. Přitom už příští pondělí má být uděleno 15 až 20 licencí na prodej drogy. Údajně jen jeden ze zájemců, obchod v Seattlu, má dodávky zajištěné.

„Bude nedostatek? Odpověď zní, že ano,“ řekl CNN Randy Simmons, který na tamním úřadu pro kontrolu alkoholu vede drogové oddělení. Kriticky dodal, že legalizovaní producenti marihuany se chovají jako „zlatokopové“ a často nemají nejmenší představu, jak postupovat.

Prodej rekreačních drog

Státy Washington a Colorado se rozhodly legalizovat prodej marihuany před dvěma lety. V Coloradu začala fungovat první legální prodejna této drogy letos v únoru. Stát má prý menší problémy se zajištěním dodávek než Washington, protože už dříve zde existovaly sítě na prodej „rekreačních“ drog.

Místní úřady nyní zveřejnily údaje, podle nichž zločinnost v Coloradu za letošní první pololetí klesla o více než deset procent. Letos se má o legalizaci prodeje marihuany hlasovat na Aljašce a v Oregonu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků