Hlavní obsah
Obtisk webu CNN Foto: repro CNN

Snímek střetu brněnské skautky s neonacistou obletěl svět

Snímek nebojácné české skautky, která se na letošní prvomájové demonstraci postavila neonacistovi, vyvolal emoce nejen v Česku, ale také v Evropě a zámoří. Odvahu šestnáctileté Lucie, která se na shromáždění krajní pravice pustila do konfrontace s pravicovým extremistou, na svých stránkách vyzdvihla CNN a deník The Guardian.

Obtisk webu CNN Foto: repro CNN
Snímek střetu brněnské skautky s neonacistou obletěl svět

„Je to děsivý kontrast: nalevo rozezleně gestikuluje krajně pravicový demonstrant v černém sportovním oblečení s holou hlavou a černými brýlemi a vpravo ho pozoruje šestnáctiletá skautka,“ popisuje americká stanice snímek amatérského fotografa Vladimíra Čičmance.

„Nebojácně se mu postavila. Je jí šestnáct let a hrdě tam stála a podloženě argumentovala,“ uvedl pro CNN Čičmanec k situaci, kterou zachytil.

Snímek mladé skautky na svých stránkách zveřejnil také britský deník The Guardian a přidal i komentář Světové organizace skautského hnutí. „Lidé z každého aspektu života a mezi nimi i skauti vyjádřili svou podporu hodnotám různosti, míru a porozumění. Dělají lepší svět,“ zaradovali se skauti na svých stránkách.

Foto: repro Guardian

Prvomájová demonstrace krajní pravice se v moravské metropoli neobešla bez zákroku policie. Na místě museli zasahovat těžkooděnci.

Na akci pořádanou extremistickým uskupením Dělnická mládež, které je propojeno s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), sice přišly jen asi dvě stovky příznivců extrémní pravice, dorazil ale také zhruba dvojnásobný počet jejich odpůrců, právě včetně skautů.

Výsledkem setkání plného pískání a nadávek bylo 11 lidí zajištěných policií kvůli protiprávnímu jednání. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků