Hlavní obsah
Snímky satelitů NASA. Vpravo normální stav, vlevo neznámý objekt. Foto: NASA

Satelity NASA zachytily u Slunce neznámý objekt

Satelity americké vesmírné agentury NASA zachytily při pozorování Slunce neidentifikovaný objekt. Ufologové okamžitě začali spekulovat o jeho původu.

Snímky satelitů NASA. Vpravo normální stav, vlevo neznámý objekt. Foto: NASA
Satelity NASA zachytily u Slunce neznámý objekt

Modrá koule, na níž na facebooku upozornila lovkyně UFO Pamela Johnsonová, která žije v Mexiku, je vidět na záběrech satelitů obíhajících kolem Slunce.

Na předcházejících i dalších časosběrných záběrech však chybí.

This huge object is captured on NASA'S SECCHI STEREO HI1 satellite today. Our Sun is casting the Light that is coming...

Zveřejnil(a) Pamela Johnson dne 17. listopad 2016

I když aktuálně záhadný objekt již není viditelný, i tak stihl rozdělit internetovou komunitu na dva tábory. Jedni se záhadnou koulí nenechali nijak vzrušovat, jiní naopak tvrdí, že jde o výjimečný objev, uvádí Daily Mail.

Žhavá debata se například rozhořela na internetovém serveru YouTube. „Díval jsem se na snímky ze satelitu SECCHI HI1 a je to velmi zvláštní. Tato anomálie je viditelná na snímcích ze 17. 11., co je ale podivnější, snímky před a po objevení v tomto čase záhadně chybí,” uvedl uživatel vystupující pod jménem mrreg II.

Ještě skeptičtější pak byl jiný uživatel s názvem účtu boisedk, který uvedl: „Kdyby se opravdu jednalo o něco významného, tyhle fotky by veřejnost nikdy nespatřila.”

Satelity monitorují Slunce z protilehlých stran již deset let a zkoumají především jeho korónu, tedy žhavé plyny z jeho fotosféry.

Snímky jsou dostupné zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků