Hlavní obsah

Řidič v bílém jaguaru smetl v Seattlu dvě demonstrantky

Sedmadvacetiletý Dawit Kelete po páteční půlnoci vjel na uzavřenou dálnici I5 v Seattlu. Vyhnul se autu, které silnici blokovalo, a ve vysoké rychlosti smetl dvě demonstrující ženy – 24letou Summer Taylorovou a 32letou Diaz Loveovou. Obě jsou v kritickém stavu, uvedla mluvčí zdravotního střediska Harborview Susan Greggová.

Řidič v bílém jaguaru smetl v Seattlu dvě demonstrantky

Auto vjelo do lidí v sobotu kolem 1:40 ráno. Řidič skončil ve vazbě, uvedl kapitán policie Ron Mead. Vazba na něj byla uvalena v sobotu v 7:24. Stíhán je kvůli napadení za pomoci auta. Propuštění na kauci nebylo povoleno.

Mead uvedl, že policie podezřívá Keleteho, že vjel na uzavřený nájezd. Zatím není jasné, zda šlo o úmysl.

Kapitán dodal, že demonstranti blokují dálnici I5 už 19 dnů v řadě. Vyjádřil naději, že demonstranti s touto nezákonnou akcí skončí. Zdůraznil, že dálnice není bezpečná pro pěší.

Seattle čelí už několik týdnů protestům, které spustila smrt černocha George Floyda v Minneapolis. Umřel poté, co mu policista klečel skoro devět minut na krku. V Seattlu vyhlásili demonstranti v půlce června autonomní zónu, která byla tento týden vyčištěna. Při zásahu na Capitol Hill bylo zatčeno několik desítek lidí, většinou anarchistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků