Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin se svým americkým protějškem Barackem Obamou Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Putin je zkorumpovaný, zopakoval Bílý dům

Nálepka korupčníka, kterou v rozhovoru pro televizi BBC přisoudil náměstek amerického ministra financí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, je adekvátní a americká vláda za ní stojí. Ve čtvrtek to novinářům řekl mluvčí amerického prezidenta Baracka Obamy.

Ruský prezident Vladimir Putin se svým americkým protějškem Barackem Obamou Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Putin je zkorumpovaný, zopakoval Bílý dům

„Plně (to) odpovídá názoru,“ potvrdil Josh Earnest.

Putina za zkorumpovaného označil náměstek šéfa státní kasy Adam Szubin. „Vidíme, jak s využitím státního majetku obohacuje své přátele, své blízké spolupracovníky. Ať už jde o energetické bohatství Ruska, nebo o jiné státní kontrakty, Putin jejich prostřednictvím řídí ty, u nichž věří, že mu poslouží, a vylučuje ty, kdo ne. To je podle mě korupce,“ řekl Szubin britskému štábu pro pořad, který se zabývá také skrytým Putinovým majetkem. [celá zpráva]

Tiskový mluvčí Bílého domu Earnest před prohlášením o masové střelbě v Paříži.

Foto: Larry Downing, Reuters

Britská televize v pořadu odvysílaném v pondělí připomněla, že CIA už před devíti lety odhadovala výši Putinova majetku na 40 miliard dolarů (téměř bilión korun). [celá zpráva]

Kreml se proti tvrzení o prezidentově korupci ohradil. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov to označil za lež a pomluvu. Ohradil se i proti tomu, že Szubinovo prohlášení má charakter oficiálního obvinění.

Související témata:

Šéf Kremlu Vladimir Putin během tiskové konference

Foto: Maxim Zmeyev, Reuters

Protiletadlový systém Buk

Foto: Profimedia.cz

„Pokud taková obvinění ponechají bez důkazů, pak to vrhá stín na reputaci tohoto ministerstva,“ prohlásil Peskov na adresu Szubina a resortu amerických financí, který má na starost také ekonomické sankce vůči Rusku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků