Hlavní obsah
 

Policie zasahovala při střelbě ve škole na Floridě v den studentských demonstrací

Při střelbě na střední škole v Ocale na Floridě byl zraněn jeden člověk. Na místě zasahovala též ozbrojená policie. Když vtrhli do třídy, propukla panika, uvedla agentura Reuters.

 
Policie zasahovala při střelbě ve škole na Floridě v den studentských demonstrací

Police zasahovala ve škola kvůli střelbě. Jeden z žáků začal střílet na druhého. Odpověď policie byla razantní, zásahová jednotka vtrhla do třídy.

Střelcem na škole byl devatenáctiletý Sky Bouche, který střelil do kotníku o dva roky mladšího spolužáka. Vypověděl, že střílel přes dveře a nikoho za nimi neviděl. Oběti vzkázal, že svého činu lituje, ale že to stejně „nic nezlepší”.

Podle šerifa Billyho Woodse, byl střelec zadržen do tří minut: „Nekladl žádný odpor.” Šerif dodal, že nyní budou lidé z jeho kanceláře na každé škole.

Detektivové John Lightle a Dan Pinder odvádějí 19letého Skya Boucheho, který střílel ve škole Forest

Foto: Doug Engle, ČTK/AP

Demonstrace proti zbraním

Střílelo se v den, kdy se konaly masové demonstrace studentů za omezení střelných zbraní. Studenti z víc než 2600 amerických škol si v pátek připomněli 19. výročí krvavého masakru na střední škole v Denveru, kde dva mladíci v roce 1999 zabili 13 lidí. Z automatických zbraní stříleli na studenty i profesory. Nakonec oba mladíci spáchali sebevraždu.

Mnoho mladých Američanů vyšlo do ulic v oranžové, která se stala symbolickou barvou boje proti ozbrojenému násilí a za omezení prodeje střelných zbraní. Na počest obětí střelby z roku 1999 drželi minutu ticha.

Před budovou parlamentu ve Washingtonu se sešly stovky lidí s transparenty „Už nikdy ozbrojené násilí” a „Nechceme strach ze střelby na školách”. Před Bílým domem studenti uspořádali demonstraci vsedě.

Cílem studentského hnutí je přinutit vládu a kongresmany omezit prodej zbraní, což zatím naráží na tvrdý odpor zbrojní lobby v Kongresu. Ozbrojené násilí by se podle studentů mělo stát tématem kampaně před parlamentními volbami, které Spojené státy čekají letos v listopadu.

Šlo o druhou celostátní demonstraci studentů po únorovém masakru ve floridském Parklandu, při kterém přišlo o život 17 lidí.[celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků