Hlavní obsah

Pohřebáci dostali za obchody s částmi mrtvol osm let vězení

Dva bratři, kteří ve Spojených státech prodávali části mrtvol na transplantace, stráví nejméně osm let ve vězení. Šéf organizace, které mrtvoly dodávali, bude za mřížemi minimálně 25 let. Ve čtvrtek o tom rozhodl soud v americké Philadelphii.

Pohřebáci dostali za obchody s částmi mrtvol osm let vězení

Louis a Gerald Garzoneové, provozovatelé dvou pohřebních ústavů a krematoria, části těl mrtvých prodávali bez vědomí pozůstalých Michaelu Mastromarinovi.

Jeho společnost Biomedical Tissue Services odebírala části těl z pohřebních ústavů ve státech New York, New Jersey a Pennsylvánie. Do pohřebních ústavů posílal svůj tým, vedený bývalou zdravotní sestrou, který těla rozřezal. Části těl pak prodával po celé zemi, nic netušící lékaři je používali při operacích kolen a pánve, nebo jako zubní implantáty.

Celkově nezákonné obchodování s mrtvolami vyneslo všem zúčastněným 4,6 miliónů dolarů (přes 90 miliónů korun). Z 244 těl, která bratři prodali, se podařilo identifikovat jen 49. Odsouzení zneužili i mrtvolu hlasatele BBC Alistaira Cookea, který v roce 2004 zemřel v New Yorku na rakovinu. Za jeho kosti utržili 11 tisíc dolarů (přes 200 tisíc korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků