Hlavní obsah
Policisté u červeného auta pachatele, který se v něm odpálil. Foto: Loren Elliott, Reuters

Podezřelý z bombových útoků v Austinu spáchal sebevraždu

Muž, kterého policie podezírala ze série balíčkových bombových útoků v Austinu v americkém státě Texas, je po smrti. Oznámil to ve středu šéf austinské policie Brian Manley. Americká média uvedla, že pachatelem je 23letý běloch Mark Anthony Conditt. Odpálil se ve svém autě. Motiv jeho činů není dosud jasný, napsala agentura DPA.

Policisté u červeného auta pachatele, který se v něm odpálil. Foto: Loren Elliott, Reuters
Podezřelý z bombových útoků v Austinu spáchal sebevraždu

Během operace zásahové jednotky podezřelý odpálil nálož ve svém voze, když na auto vystřelil jeden z policistů. Policie uvedla, že se ho podařilo vypátrat, protože v náložích používal neobvyklé baterie a šrouby. Právě jejich nákupy na internetu přivedly vyšetřovatele na stopu Conditta.

Policisté pak obklíčili oblast u hotelu v Round Rocku a když podezřelý vyjel, začali ho stíhat. Když se jim vozidlo podařilo zastavit, řidič se odpálil.

Mark Anthony Conditt

Foto: ČTK/AP

Policie se nejdříve domnívala, že útoky mají rasový podtext. Prvními adresáty byli černoši z prominentních rodin bojujících za rasovou rovnost a Hispánci, pak se však terči stali i běloši. [celá zpráva]

Americká média podle BBC našla blog, ve kterém se Conditt v roce 2012 označil za konzervativce. Uvedl, že by měly být sňatky homosexuálů nelegální a byl proti potratům.

Podezřelý většinou nechával výbušniny v balíčcích u domů. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se obává, že muž stihl před svou smrtí nastražit ještě další nálože.

Úřady odvážejí auto, ve kterém se odpálil Mark Conditt

Foto: Eric Gay, ČTK/AP

Série explozí začala 2. března. Při první explozi zahynul 39letý muž. Další dva atentáty se staly 12. března. Zabily 17letého chlapce a těžce zranily dvě ženy. [celá zpráva]

V neděli 18. března zranila exploze další dva muže. V úterý 20. března brzy ráno místního času vybuchla balíková bomba v distribučním centru společnosti FedEx na předměstí San Antoni, naštěstí nebyl nikdo zraněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků