Hlavní obsah
Foto: koláž Novinky.cz

Plánovali útoky na Den nezávislosti, FBI je zadržela

Americké úřady zadržely více než desítku lidí, kteří chtěli v zemi provést útoky v období oslav Dne nezávislosti 4. července. Médiím to ve čtvrtek řekl ředitel Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey, podle něhož byli potenciální atentátníci inspirováni teroristickou organizací Islámský stát (IS).

Foto: koláž Novinky.cz
Plánovali útoky na Den nezávislosti, FBI je zadržela

Útoky byly plánovány na několika místech, šéf FBI však podle agentury Reuters lokality odmítl upřesnit. Někteří ze zadržených byli obviněni z terorismu, jiní z méně závažných trestných činů.

FBI a ministerstvo spravedlnosti před oslavami minulý týden vyzvaly místní policejní sbory, že v souvislosti se svátkem hrozí možnost atentátů. "Jde tak trochu o nový standard," poznamenal Comey k množství teroristických hrozeb, které úřady na území Spojených států v poslední době řeší.

Americká armáda vede koalici zemí, které podnikají letecké útoky proti IS v Iráku a v Sýrii, za což jsou Američané potenciálními terči odvety lidí napojených na IS. Podle Comeye se v posledních týdnech desítky osob, které se teroristická skupina snaží v USA získat pro svou věc, ztratily z dosahu tajných služeb, neboť přešly na šifrovanou komunikaci s IS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků