Hlavní obsah
Americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden pokládají květiny k místu, kde si lidé připomínají oběti masakru v klubu v Orlandu. Foto: Carlos Barria, Reuters

Spojené státy musí zpřísnit podmínky nákupu střelných zbraní, jinak budou čelit dalším střeleckým útokům, jako byl nedělní masakr v gay klubu v Orlandu na Floridě se 49 oběťmi. Ve čtvrtek to v Orlandu po setkání s pozůstalými prohlásil americký prezident Barack Obama, který zároveň ocenil Senát USA za to, že chce příští týden o zpřísnění prodeje zbraní jednat.

Americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden pokládají květiny k místu, kde si lidé připomínají oběti masakru v klubu v Orlandu. Foto: Carlos Barria, Reuters
Obama: USA musí jednat, jinak budou další masakry

"My všichni musíme společně učinit více, abychom zastavili vrahy, kteří nás chtějí terorizovat," řekl Obama. Dodal, že samotářské útočníky nezastaví jen vojenské či zpravodajské řešení, ale důraznější a širší úsilí. Podle Obamy názor, že krveprolití mohlo zabránit více ozbrojených lidí v klubu, odporuje zdravému rozumu.

"Pokud nepřikročíme k činům, uvidíme další masakry, jako byl tento, protože sami umožníme, aby se děly," řekl Obama. Uvedl rovněž, že truchlící rodiny se ho ptaly, proč se takovéto věci neustále stávají.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Jedna z návštěvnic gay klubu natočila útok Omara Mateena, sama ho nepřežila

Video: Snapchat Via Sandy Marte, AP

Kvůli častým útokům střelců volají mnozí v USA v čele s prezidentem Obamou po zpřísnění prodeje zbraní. Republikáni a také vlivná Národní asociace držitelů zbraní (NRA) ale jakákoli omezení odmítají.

Server gunviolencearchive.org, který mapuje případy, kdy zahynuli či byli postřeleni nejméně čtyři lidé, hlásí jen za červen 20 takových přestřelek se 70 mrtvými.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků