Hlavní obsah
Newyorské metro Foto: Profimedia.cz

New Yorku hrozí teroristický útok na metro, varovaly úřady

Americké bezpečnostní úřady varovaly zákonodárce a samosprávu před možným teroristickým útokem v newyorském metru během nadcházejících volných dní při příležitosti svátku Díkůvzdání. Oznámila to ve středu agentura AP.

Newyorské metro Foto: Profimedia.cz
New Yorku hrozí teroristický útok na metro, varovaly úřady

Podle interního memoranda obdržel Federální úřad pro vyšetřování (FBI) hodnověrnou, ale nepodloženou zprávu o plánování útoku na newyorské metro ze strany teroristické sítě Al-Kajda. O plánu se mělo jednat koncem září a plán počítal s nasazením sebevražedných útočníků a náloží.

Mluvčí ministerstva vnitra Russ Knocke řekl, že jde o rutinní varování před nadcházejícími svátky. V New Yorku a dalších metropolitních městech by prý mohly být posíleny policejní hlídky.

„Nemáme žádné podrobnosti potvrzující, že se plán (teroristů) vyvinul,“ píše se v memorandu FBI. Agentura AP dodává, že zatímco federální úřady vydávají podobná varování častěji, to současné je obzvlášť strohé.

Američané oslaví Den díkůvzdání ve čtvrtek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků