Hlavní obsah
 

New York sněhová bouře ušetřila. Meteorologové přiznali, že předpověď nevyšla

Největší americké město New York vyvázlo bez větší úhony z mohutné zimní bouře, kterou v úterý meteorologové očekávali na severovýchodním pobřeží USA. Život ve městě se vrátil do normálních kolejí. Meteorologická služba přiznala, že předpověď tentokrát nevyšla, i když místy napadlo až 60 cm sněhu.

 
New York sněhová bouře ušetřila. Meteorologové přiznali, že předpověď nevyšla

Americká národní meteorologická služba přiznala, že její předpověď se minula se skutečností. „Děláme spoustu těžkých rozhodnutí a čekají od nás, že to vyjde. Teď to nevyšlo,” řekl listu The New York Times meteorolog Gary Szatkowski.

„Rychle se měnící zimní bouře je obtížné předpovídat, zejména pokud jde o jejich směr. Naše věda urazila velkou cestu, ale v atmosféře je stále příliš mnoho jevů, které jsou pro předpovědi výzvou,” upozornili meteorologové.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Bouře se podle jejich nových informací přesunula velmi rychle na východ a sněhová nadílka je mnohem menší, než se původně zdálo. [celá zpráva]

Sněhový poprašek na Broadwayi

Foto: Craig Ruttle, ČTK/AP

Meteorologická služba hovořila o sílící bouři ohrožující životy, která přinese mimořádnou sněhovou nadílku a vichry o rychlosti přes 100 kilometrů v hodině.

Šest amerických států na východním pobřeží vyhlásilo v očekávání mimořádně špatného počasí nouzový stav. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: New York se vrací do běžných kolejí

Video: Reuters

Ráno místního času (po poledni SEČ) se život ve všech pěti newyorských čtvrtích vrátil do normálních kolejí, obnovena byla i městská hromadná doprava, která byla preventivně zastavena.

Američan pomáhá roztlačit auto New Havenu

Foto: Michelle Mcloughlin, Reuters

Guvernér státu New York Andrew Cuomo zakázal lidem od pondělí 23.00 místního času (dnes 5.00 SEČ) vyjíždět na silnice, vyjma případů nouze. Opatření se dotklo i samotného města New York, v němž zůstaly uzavřeny i školy, divadla a úřady, fungovat přestalo i sídlo OSN. Bouře měla postihnout kolem 60 miliónů lidí.

Muže jede v Bostonu na sněžném skútru.

Foto: Steven Senne, ČTK/AP

Větší potíže způsobila zimní nadílka jen na východním cípu ostrova Long Island, kde meteorologové zaznamenali vítr o rychlosti 75 kilometrů za hodinu.

Žena ve sněhové bouři v Lynnfieldu ve státě Massachusetts

Foto: Steven Senne, ČTK/AP

Komplikace způsobilo počasí i ve státě Connecticut. Na některých místech byla naměřena výška nové sněhové pokrývky kolem 60 centimetrů. Se sněhem se potýká Boston a velká část státu Massachusetts.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků