Hlavní obsah
 

K východu USA se blíží bouře, zrušeny jsou tisíce letů

Kvůli silné bouři, která má zasáhnout v noci na úterý východ USA zrušily americké letecké společnosti v pondělí a v úterý přes 5000 letů. Očekávají se i vážné problémy v silniční dopravě, místy má napadnout přes 80 centimetrů sněhu.

 
K východu USA se blíží bouře, zrušeny jsou tisíce letů

Společnost United Airlines zrušila všechny lety v Bostonu, New Yorku a Filadelfii. Také společnost Delta Air Lines zrušila stovky letů. Její mluvčí vyzval už v neděli cestující, kteří měli letenky na pondělí a na úterý, aby si změnili rezervaci na pozdější dny.

Kromě sněžení meteorologové očekávají silný vítr, který může na pobřeží dosahovat rychlosti až 120 kilometrů za hodinu.

Odledování dopravního letadla společnosti Frontier Airlines na newyorském letišti LaGuardia Airport

Foto: Seth Wenig, ČTK/AP

Podle meteorologů by v oblasti New Yorku mohlo jít o největší sněhovou bouři v zaznamenané historii. ”Může to být jedna ze dvou nebo tří nejsilnějších sněhových bouří v dějinách města,” varoval starosta New Yorku Bill de Blasio už na nedělní tiskové konferenci.

Obyvatele nejlidnatějšího amerického města zároveň vyzval, aby nevyjížděli autem a připravili se na nejhorší. Bouři nemají rozhodně podceňovat: „Připravte se na něco horšího, než jste viděli v minulosti. Podnikněte všechna předběžná opatření. Teď je chvíle být připraven na extrémní počasí.

Lidé proto během pondělí vykoupili potraviny.

De Blasio uvedl, že silničáři a technické služby se připravují na 50 centimetrů sněhu. Mají připraveny pluhy i zásoby posypové soli. V dopravě lidé mají počítat se značným zpožděním.

V Bew Yorku posypávají preventivně chodník

Foto: Mark Lennihan, ČTK/AP

Guvernér státu New York Andrew Cuomo vyzval obyvatele, aby raději zůstali doma nebo aby z práce odešli dříve, protože by mohla být zastavena autobusová a příměstská železniční doprava a uzavřeno metro. Mnoho škol předčasně pustilo žáky domů a v úterý zůstanou zavřené.

Guvernér státu Connecticut Dannel Malloy vyhlásil od dnešních 21:00 tamního času (úterý 3:00 SEČ) v celém státě zákaz řízení motorových vozidel.

Sníh v New Yorku

Foto: Richard Drew, ČTK/AP

Sněhovou bouří by mohlo být zasaženo až 60 miliónů lidí.

Do dnešního poledne východoamerického času (18:00 SEČ) už bylo v částech státu Pensylvánie kolem 20 centimetrů čerstvě napadnutého sněhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků