Hlavní obsah
Ambulance odváží nakaženého (ilustrační foto) Foto: Wpxi, Reuters

New York bojuje s legionářskou nemocí, už má 12 obětí

Newyorský Bronx postihla epidemie legionářské nemoci, která už si vyžádala nejméně 12 obětí. Jde o nejhorší podobné rozšíření této choroby v historii města, uvedla agentura AP s odvoláním na místní představitele.

Ambulance odváží nakaženého (ilustrační foto) Foto: Wpxi, Reuters
New York bojuje s legionářskou nemocí, už má 12 obětí

V nejpostiženějším jižním Bronxu, jedné z nejchudších čtvrtí New Yorku, bylo zaznamenáno 113 případů onemocnění, hospitalizováno bylo 94 osob, z nichž bylo propuštěno 76. Uzavřena byla i místní škola. Už dříve byla uzavřena místní pošta a justiční palác. Nejvíce případů je ale z hotelu Opera House.

Nejohroženější jsou zejména starší lidé. Jedenáct z uvedených 12 obětí bylo starších 40 let a všichni měli nějaké zdravotní problémy. Přítomnost bakterie byla zjištěna v chladicích věžích 18 budov v Bronxu, jedna je ve zmíněném hotelu, speciální čety se místa snaží dezinfikovat.

Legionářská nemoc se projevuje jako chřipka. Způsobuje ji bakterie legionelly, která se nejlépe množí ve vodě za teploty 37 stupňů Celsia. Bakterie se nešíří přenosem mezi lidmi, ale rozvodem vody, klimatizací nebo se roznáší vodní parou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků