Hlavní obsah
Donald Trump Foto: Carolyn Kaster, ČTK/AP

Nespokojený Trump předčasně ukončil rozhovor pro televizi, moderátorce pohrozil odvetou

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer místního času předčasně rozhovor v televizi CBS. Novinářce oblíbeného pořadu 60 Minutes Lesley Stahlové slíbil odvetu. Pohrozil také, že rozhovor pro pořad zveřejní předčasně ještě před jeho oficiálním odvysíláním.

Donald Trump Foto: Carolyn Kaster, ČTK/AP

Reklama

Nespokojený Trump předčasně ukončil rozhovor pro televizi, moderátorce pohrozil odvetou

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na Twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako „podvod” a „předpojatost”. Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu „60 Minutes” (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova nespokojenost s otázkami moderátorky. Nespokojený Trump pohrozil, že interview pro CBS zveřejní ještě před jeho plánovaným odvysíláním.

Současný nájemník Bílého domu napsal na Twitteru o „příšerném zásahu” do voleb 3. listopadu. Na následném volebním mítinku v pensylvánském městě Erie podle deníku The New York Times (NYT) nepřímo televizi CBS vyhrožoval. „Budete koukat, co s '60 Minutami' uděláme, bude to pecka,” řekl před nadšenými přívrženci. „Lesley Stahlová z toho nebude potěšená,” dodal.

Trump na Twitteru zveřejnil několikavteřinový klip s moderátorkou, který opatřil titulkem: „Lesley Stahlová z 60 minut nenosí roušku v Bílém domě poté, co se mnou udělala rozhovor. Mnoho dalšího bude následovat.”

Trump přitom roušku na veřejnosti nosí jen zřídka a častokrát zpochybňoval její účinnost v boji proti koronaviru. Podle NYT novinářka měla roušku nasazenou po většinu času a Trumpem zveřejněný záběr ji zachycuje bezprostředně po interview, během něhož ji měla sundanou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků