Hlavní obsah
 

Na Trumpově mítinku zadrželi Brita. Tvrdí, že chtěl kandidáta zabít

Ve Spojených státech zadrželi na sobotním mítinku Donalda Trumpa muže, který se pokusil ukrást zbraň policistovi. Dvacetiletý Brit Michael Steven Sanford s ní chtěl v Las Vegas zabít právě Trumpa. Plyne to ze soudních dokumentů, které byly zveřejněny v pondělí.

 
Na Trumpově mítinku zadrželi Brita. Tvrdí, že chtěl kandidáta zabít

Úřady tvrdí, že muž přišel na Trumpovu akci v kasinu Treasure Island, pokusil se vzít policistovi zbraň. Byl ale přemožen.

Když se snažil dostat k Trumpovi, tvrdil podle BBC, že by chtěl jeho autogram.

Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Branky a nahrávky: 12. Taratuchin (Grigorenko, Pěrežogin), 45. Grigorenko (Taratuchin, Pěrežogin), 52. Trubačev (Polušin, Tjutin) - 13. Parenteau (Bouchard, White), 37. Upshall (Laich, Parenteau). Rozhodčí: Radbjer - Feola, Takula. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 10.594.

Rusko: Medvěděv - Grebeškov, Tjutin, Kornějev, Kolcov, Kondratěv, Ljubušin, Fachrutdinov, Ježov - Polušin, Trubačev, Ovečkin - Pěrežogin, Taratuchin, Grigorenko - Anšakov, Kajgorodov, Žerděv - Arťuchin, Pestunov, Šiškanov. Trenér Rafael Išmatov.

Kanada: Fleury - Eminger, Bell, Woywitka, Colaiacovo, Stajan, White, Rouleau, Paetsch - Paille, McClement, Tootoo - Laich, Bouchard, Parenteau - Campbell, Roy, Lupul - Upshall, Wellwood, Gordon. Trenér Marc Habscheid.

Policie v sobotu na Trumpově mítinku zadržela mladíka, který tvrdí, že chtěl zabít Donalda Trumpa.

Foto: David Becker, Reuters

Podle spisu muž řekl, že chtěl pravděpodobného kandidáta republikánů zabít už před rokem, ale teprve teď si byl úplně jistý.

Řekl také, že nikdy dříve neměl zbraň v ruce, přijel ale do USA a 17. června šel na střelnici a naučil se střílet. Na mítinku pak vzal zbraň policistovi, protože to prý byla nejjednodušší cesta, jak se k nějaké dostat.

Související téma:

Donald Trump

Foto: Brendan McDermid, Reuters

Muž je zatím ve vazbě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků