Hlavní obsah
 

Na olympijské pláži moře vyplavilo lidské ostatky

Do olympiády v brazilském Riu de Janeiru zbývá už jen osmatřicet dní a na věhlasnou pláž Copacabana, kde se má odehrát olympijský turnaj ve volejbale, moře vyplavilo ostatky člověka. Nález na olympijském písku lidé ohlásili dva dny poté, co guvernér Ria řekl, že hry mohou skončit fiaskem, protože stát nemá peníze. Před třemi dny policisté varovali, že nejsou schopni zaručit bezpečnost.

 
Na olympijské pláži moře vyplavilo lidské ostatky

„Vítejte v pekle. Policie a hasiči nejsou placeni. Kdokoliv přijede do Ria, tu nebude v bezpečí,“ hlásaly před dvěma dny transparenty demonstrujících policistů, kteří jsou rozezlení kvůli nedoplatkům na mzdách.

A tři dny na to jakoby se jejich slova potvrdila. Návštěvníci písčité pláže Copacabana objevili utrženou nohu ve značném stádiu rozkladu. Televizi CNN to potvrdil Andre Luiz z brazilské vojenské policie.

Dodal, že nedaleko od nohy byla objevena další blíže nespecifikovaná část lidského těla. Pravděpodobně jde o ostatky ženy nebo mladého muže, dodal Luiz s tím, že identifikace zatím provedena nebyla.

Policie bez peněz

A je možné, že ani provedena nebude. Pokud se totiž rychle nenajde řešení, policii v Riu na konci týdne dojdou peníze. Stát Rio de Janeiro tak musel vyhlásit stav nouze a nutně potřebuje vyčlenit peníze do nouzových fondů, z nichž budou strážci zákona placeni.

„Pokud jde o hry, jsem optimista, musím ale reflektovat realitu. Můžeme udělat skvělou olympiádu, ale pokud nedojde k určitým krokům, může to skončit velkým fiaskem,“ řekl brazilskému listu O Globo guvernér Ria de Janeira Francisco Dornelles.

Kromě otázky bezpečnosti musejí pořadatelé letní olympiády řešit mnoho dalších komplikací.

Například vážné znečištěné moře u pobřeží, kde mají probíhat turnaje ve vodních sportech, šířící se epidemii viru zika nebo dopingový skandál, po němž byla uzavřena jediná brazilská laboratoř pro kontrolu užívání nepovolených látek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků