Hlavní obsah

Modlíme se za vás, prohlásil Obama a poničené Oklahomě slíbil veškerou pomoc

Americký stát Oklahoma, který v pondělí zasáhlo ničivé tornádo, dostane veškerou potřebnou pomoc. V úterý to v mimořádném prohlášení přislíbil americký prezident Barack Obama. Zároveň vyjádřil soustrast pozůstalým. Úřady prozatím přesný rozsah škod neznají, aktuální oficiální bilance obětí udává 24 mrtvých a zhruba 240 zraněných.

Modlíme se za vás, prohlásil Obama a poničené Oklahomě slíbil veškerou pomoc

"Modlíme se za vás, budeme vám po boku tak dlouho, dokud to budete potřebovat," řekl Obama, který ve svém projevu ocenil práci záchranářů a dobrovolníků. Také připomněl, že o situaci v tomto americkém státě již hovořil s oklahomskou guvernérkou Mary Fallinovou a Glennem Lewisem, starostou města Moore, které přírodní živel zpustošil.

Obama již do Oklahomy, kde vyhlásil stav katastrofy, vyslal šéfa Federální agentury pro řešení krizových situací (FEMA) Craiga Fugata. Bílý dům v prohlášení uvedl, že Fugate tam bude koordinovat pomoc proudící z federálních zdrojů.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Spoušť, kterou napáchalo tornádo v Oklahomě

Video: Reuters

Ničivé tornádo prošlo částí města Moore. Původní bilanci 91 obětí úřady v úterý upravily na 24. Sedm dětí zemřelo ve zcela poničené škole.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků