Hlavní obsah
Mexická policie. Ilustrační foto Foto: Reuters

Mexického politika zavraždili při rozhovoru s novinářem

Mexický levicový politik se stal obětí brutální vraždy ve chvíli, kdy dával rozhovor novináři místního listu. Poslanec parlamentu západomexického státu Michoacán Osbaldo Esquivel zemřel ve středu, když jej skupina útočníků zavraždila mačetami, informovala agentura Reuters. Novinář útok přežil s několika zraněními.

Mexická policie. Ilustrační foto Foto: Reuters
Mexického politika zavraždili při rozhovoru s novinářem

Čtveřice mužů přišla k Esquivelovu automobilu ve chvíli, kdy parkoval poblíž obchodního domu v centrální části metropole Michoacánu Morelie a poslanec uvnitř vozu dával rozhovor novináři. Útočníci vytáhli oba muže z auta, v němž seděla i Esquivelova rodina, a přinutili je se svléci. Poté jim podle místní prokuratury způsobili řadu zranění mačetami. Sanitka převezla oba do nemocnice, Esquivela však již lékaři nezachránili.

Někdejší starosta města Buenavista Tomatlán, neblaze proslulého činností jedné z nejvlivnějších drogových skupin Mexika Templářští rytíři, byl v současnosti poslancem za obvod, v němž se v poslední době aktivovala domobrana bojující proti tomuto drogovému kartelu.

Policie dosud motiv vraždy oficiálně nepotvrdila, podle mexických médií však patrně šlo jako v řadě dalších případů o odstranění politika nepohodlného drogovým mafiím.

V letech 2006 až 2012, kdy byl prezidentem země Felipe Calderón, který vyhlásil narkomafii válku, bylo v Mexiku při násilnostech spojených s drogovými kartely zabito téměř 80 000 lidí. Od loňského prosince, kdy úřad převzal Enrique Peňa Nieto, zaznamenaly úřady průměrně 1000 zabitých lidí za měsíc.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků