Hlavní obsah
 

Ke Korejskému poloostrovu se přesune americká letadlová loď

Skupina lodí amerického vojenského námořnictva v čele s letadlovou lodí Carl Vinson zamíří ke Korejskému poloostrovu. S odvoláním na nejmenované představitele to uvedla agentura Reuters.

 
Ke Korejskému poloostrovu se přesune americká letadlová loď

Přesun přichází ve chvíli sílících vojenských provokací severokorejského režimu, na něž hodlá americký prezident Donald Trump rázně reagovat.

Útočná skupina Carl Vinson, která je tvořena stejnojmennou letadlovou lodí, torpédoborcem a menším bojovým plavidlem, zamíří od břehů Singapuru, kde v současnosti kotví, do blízkosti KLDR.

Severní Korea v posledních týdnech provedla několik raketových testů, které znepokojily americké spojence v oblasti, Jižní Koreu a Japonsko. Trump před pátečním setkáním s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem uvedl, že jej hodlá přesvědčit, aby Peking přispěl k řešení hrotící se situace. Pokud však Čína, která má na KLDR patrně největší vliv, nebude spolupracovat, USA si podle Trumpa poradí samy.

EA-18G Growler pro radioelektronický boj startuje z americké lodi USS Carl Vinson

Foto: US Navy, Reuters

Jako důkaz pro toto tvrzení analytici vidí načasování amerického útoku na syrskou vojenskou základnu, které Trump nařídil v době Siovy návštěvy v USA

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků