Hlavní obsah
Ghislaine Maxwellová na snímku z roku 2013 Foto: Reuters TV, Reuters

Epsteinova expřítelkyně má na krku dalších osm obvinění

Expřítelkyně zesnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina čelí novým obviněním z obchodu s lidmi a napomáhání k sexuálnímu zneužívání nezletilých. Celkem bylo proti Ghislaine Maxwellové (59) vzneseno osm obvinění týkajících se čtyř dívek.

Ghislaine Maxwellová na snímku z roku 2013 Foto: Reuters TV, Reuters
Epsteinova expřítelkyně má na krku dalších osm obvinění

Prokuratura vznesla nová obvinění v souvislosti s novou údajnou obětí. Podle vyšetřovatelů Maxwellová pro Epsteina sehnala tehdy 14letou dívku. Ta pak finančníkovi v letech 2001 až 2004 v jeho rezidenci v Palm Beach poskytovala erotické masáže a zapojovala se s ním do různých sexuálních praktik, tvrdí obžaloba.

Obvinění proti finančníkově expřítelkyni se tak nově týkají činů z let 1994 až 2004. Maxwellové, která čeká na začátek procesu za mřížemi, hrozí až 35 let vězení.

Epstein byl už v roce 2008 v rámci tajné dohody za sexuální zneužívání odsouzen na 18 měsíců „vězení“, které mu umožňovalo cestovat za prací.

Více než deset let poté měl začít nový proces, finančník se dle oficiální verze oběsil v cele v srpnu 2019, když očekával začátek procesu. Čelil obviněním ze zneužití desítek dívek, z nichž nejmladší bylo 14 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků