Hlavní obsah
Snímek amerického vojáka Bergdahla při propuštění Foto: ČTK/AP

Domovské město vojáka Bergdahla zrušilo oslavu jeho návratu

Domovská obec amerického vojáka Bowea Bergdahla, který byl v sobotu propuštěn na svobodu afghánským islamistickým hnutím Tálibán, zrušila přípravy oslav jeho návratu. Voják je obviňován svými bývalými spolubojovníky z dezerce.

Snímek amerického vojáka Bergdahla při propuštění Foto: ČTK/AP
Domovské město vojáka Bergdahla zrušilo oslavu jeho návratu

Vedení městečka Hailey v americkém Idahu se rozhodlo zrušit oslavy plánované na 28. června s oficiálním odůvodněním, že "obec nebude s to bezpečně zvládnout množství očekávaných lidí".

Bergdahlova výměna za pět příslušníků Tálibánu držených na základně Guantánamo vyvolala v USA velké pozdvižení. Na jednu stranu vyvolalo oznámení pronesené samotným americkým prezidentem Barackem Obamou radost Bergdahlových příbuzných a známých, na druhou ale také zlost některých vojáků, podle nichž Bergdahl před svým zajetím Tálibánem opustil bez povolení své stanoviště. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Předání Bowea Bergdahla

Video: Reuters

Po vojákovi se bezúspěšně pátralo několik měsíců, nenašli ho ani spolubojovníci nasazení do pátracích operací, při kterých jich šest zahynulo.

Bergdahl byl v neděli přepraven letecky z Afghánistánu do Německa, kde má strávit určitou dobu v americké vojenské nemocnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků