Hlavní obsah

Fidelu Castrovi (81) se, jak se zdá, daří dobře. Ukazuje to nová oficiální fotografie, která ho zachycuje při setkání s prezidentem Angoly. Castro je na ní oblečen do sportovního oděvu. Podle snímku se dá dokonce usoudit, že přibral. Uvedl to britský deník The Guardian.

Castrovi se daří dobře, přibral

Fotografie byla pořízena v sobotu během setkání mezi kubánským lídrem a prezidentem Angoly Jose Eduardo Dos Santosem, který na Kubu přiletěl na oficiální návštěvu.

"Zotavuje se," řekl Dos Santos a dodal: "Je silný a má nadšení".

Snímek v pondělí zveřejnil deník komunistické mládeže Juventud Rebelde.

V pátek Castro absolvoval televezní rozhovor. "Jsem tady," řekl, aby umlčel spekulace o jeho zhoršujícím se zdraví. Mluvilo se o tom především v souvislosti s oslavou jeho narozenin v srpnu, kdy se neobjevil na veřejnosti.

Lidé ho už neviděli od 31. července minulého roku. Podstoupil střevní operaci, během jeho pobytu v nemocnici předal moc svému bratrovi Raulovi (75)

Castrovo zdraví potvrdil i venezuelský prezident Hugo Chávez. Ten v pondělí uvedl, že "Fidel je v pořádku". Dodal, že se s kubánským lídrem často mluví po telefonu. "Posledně jsme mluvili šest hodin," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků